Atalar iş güvenliği

Firmanız  Atalar iş güvenliği 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde firmanız için iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi konuların da danışmanlık hizmeti veren bir firmadır. İş sağlığı ve güvenliği alanında risk değerlendirmesi çalışmaları, acil durum eylem planları hazırlamakta çalışanların iş güvenliği, yüksekte çalışma eğitimlerini vermekteyiz.

Risk değerlendirmesi

Risk değerlendirmesi işletmenin devamlılığının sağlanması için en önemli konularından başında gelmektedir.  İşletmelerin taşıdığı birçok risk vardır. Bunlar çalışan sağlığını ve güvenliği tehlikeye sokan fiziksel, psikolojik, biyolojik, kimyasal riskler mevcuttur. Bu yüzden Atalar iş güvenliği bu alanda kanunun belirlediği çerçeve içinde firmanızın risk değerlendir çalışmalarını yapmaktadır.

İş Güvenliği Eğitimleri

İş güvenliği eğitimleri, çalışanlar için yaptıkları işin tehlike sınıf, riskleri, işin gereklilikleri göz önüne alınarak iş yerinin tehlike sınıfına göre aşağıda belirtildiği şekildedir

Az tehlikeli iş yerlerinde azami 3 yılda bir olacak şekilde

En az 8 saat, tehlikeli sınıfta olan yerlerde azami olarak

2 yılda bir olarak en az 12 saat

Çok tehlikeli iş yerlerinde 16 saat olacak şekilde yılda bir iş güvenliği eğitimleri verilir.

Yüksekte çalışma eğitimleri ise 8 saat olacak şekilde 2 yılda bir verilmektedir.

Atalar iş güvenliği eğitimlerini, uzman ve tecrübeli kadrosu ile vermektedir.

İş güvenliği uzmanı nasıl olunur

İş güvenliği uzmanı olmak için üniversitelerin mühendislik eğitimi veren fakültelerinden mezun olmak veya iş güvenliği alanında teknik eleman sayılan bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.  Bu bölüm mezunları bakanlıkça yetkilendirilen kurslardan eğitim alıp sonrasında iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilmektedirler. Sonuç olarak bu şartları sağlıyorsanız iş güvenliği uzmanı olabilirsiniz.

İş sağlığı ve güvenliği lisans bölümü mezunları direk olarak c sınıfı isg sınavına girebilmekte. Bu alanda yüksek lisans yapmış olanlarda direk olarak b sınıfı isg sınavına girebilmektedirler.

Ek olarak iş yerlerinde çalışanlar için mesleki yeterlilik belgesi istenmektedir. Yani çalışanlar mesleki olarak eğitim alamadıkları, yetkinliklerini kanıtlayamadıkları işlerde çalıştırılamamaktadır. Bu konu ile ilgili detaylara blog sayfamızdan ilgili başlığa giderek ulaşabilirsiniz.

Atalar iş güvenliği iletişim bilgilerine ulaşmak için ana sayfamızdan iletişim bölümüne gidebilirsiniz.

Maltepe iş güvenliği yazımıza ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram
WhatsApp chat