Atalar iş güvenliği

Firmanız  Atalar iş güvenliği 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde firmanız için iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi konuların da danışmanlık hizmeti veren bir firmadır. Aynı zamanda iş sağlığı ve güvenliği alanında risk değerlendirmesi çalışmaları, acil durum eylem planları hazırlamakta çalışanların iş güvenliği, yüksekte çalışma eğitimlerini vermekteyiz.

Risk değerlendirmesi

Risk değerlendirmesi işletmenin devamlılığının sağlanması için en önemli konularından başında gelmektedir.  İşletmelerin taşıdığı finansal, yönetimsel risklerin yanında çalışanların sağlığını ve güvenliği tehlikeye sokan fizik, psikolojik, biyolojik, kimyasal riskler mevcuttur. Atalar iş güvenliği bu alanda kanunun belirlediği çerçeve içinde firmanızın risk değerlendir çalışmalarını yapmaktadır.

İş Güvenliği Eğitimleri

İş güvenliği eğitimleri, çalışanlar için yaptıkları işin tehlike sınıf, riskleri, işin gereklilikleri göz önüne alınarak iş yerinin tehlike sınıfına göre, az tehlikeli iş yerlerinde azami 3 yılda bir olacak şekilde en az 8 saat, tehlikeli sınıfta olan yerlerde azami olarak 2 yılda bir olarak en az 12 saat, çok tehlikeli iş yerlerinde 16 saat olacak şekilde yılda bir iş güvenliği eğitimleri verilir.

Yüksekte çalışma eğitimleri ise 8 saat olacak şekilde 2 yılda bir verilmektedir.

Atalar iş güvenliği eğitimlerini, uzman ve tecrübeli kadrosu ile vermektedir.

İş güvenliği uzmanı nasıl olunur

İş güvenliği uzmanı olmak için üniversitelerin mühendislik eğitimi veren fakültelerinden mezun olmak veya iş güvenliği alanında teknik eleman sayılan bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.  Bu bölüm mezunları bakanlıkça yetkilendirilen kurslardan eğitim aldıktan sonra iş güvenliği uzmanlığı sınavına girebilmektedirler.

C sınıfı uzmanlık belgesi ile 3 yıl çalışanlar b sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmeye b sınıfı uzmanlık belgesi ile 4 yıl çalışan b sınıfı iş güvenliği uzmanları a sınıfı iş güvenliği sınavına girmeye hak kazanırlar.

İş sağlığı ve güvenliği lisans bölümü mezunları direk olarak c sınıfı isg sınavına girebilmekte. Bu alanda yüksek lisans yapmış olanlarda direk olarak b sınıfı isg sınavına girebilmektedirler.

Atalar iş güvenliği iletişim bilgilerine ulaşmak için ana sayfamızdan iletişim bölümüne gidebilirsiniz.

Maltepe iş güvenliği yazımıza ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram
WhatsApp chat