Bayrampaşa İş Güvenliği

Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan firmamız İstanbul’un birçok semtinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetini profesyonel kadrosu ile vermektedir. Hizmet verdiğimiz semtlerden biriside Avrupa yakasında bulunan Bayrampaşa’dır. Bu yazımızda İstanbul’un önemli semtlerinden olan Bayrampaşa’da verdiğimiz iş güvenliği hizmetlerinden kısaca bahsedeceğiz. Bayrampaşa İş Güvenliği; İş sağlığı ve güvenliği uzmanı hizmetlerimiz içerisinde iş yerinizin tehlike sınıfına göre A, B , C sınıfı olarak atama yapılır. Neticede iş yerinizin tehlike sınıfına uygun uzmandan hizmet alırsınız.

İş yerinizin yasal olarak alması gereken isg uzmanının sınıfı ve süresi iş yerinizin çalışan sayısı ve tehlikeli sınıfıyla belirlenir. Sonuç olarak yasal olarak belirlenen saatlerde asgari olarak hizmet alırsınız.

İSG Uzmanlarının Dakika Hesaplaması

İş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının 6331 sayılı yasada belirtilen şekilde iş yerlerinde çalışan kişi başına karnesinden kaç dakika kullanıldığı aşağıda belirtilmiştir. İş güvenliği uzmanları için yasada belirtilen toplam çalışma saati toplamda 195 saattir ve yasada belirtilen bu süre aşılamaz. Ancak tam zamanlı çalışan iş güvenliği uzmanları için aylık 22,5 saat fazla mesai hakkı vardır.

  • A sınıfı isg uzmanının atamasını çok tehlikeli sınıfta olan iş yerleri için yapılır ve çok tehlikeli sınıfta olan bir iş yeri için bir isg uzmanının kişi başı 40 dakika zamanı gider.
  • B sınıfı isg uzmanının atamasını tehlikeli sınıfta olan iş yerleri için yapılır ve tehlikeli sınıfta bir iş yeri için bir isg uzmanının kişi başı 20 dakika zamanı gider.
  •  C sınıfı isg uzmanının atamasını az tehlikeli sınıfta olan iş yerleri için yapılır ve az tehlikeli sınıfta olan bir iş yeri için bir isg uzmanının kişi başı 10 dakikası gider.

Bayrampaşa İş Güvenliği Faaliyetleri

Bayrampaşa İş Güvenliği;

  • İşçilerinize iş güvenliği ile eğitimleri verir. Bunun sonucunda iş kazaları ve meslek hastalıklarında azalma görürsünüz.
  • İş yerinizde iş güvenliği denetim sistemi kurar ve bu sistemi yönetir. Sonuç olarak daha verimli bir hizmet alırsınız.
  • Acil durum planları hazırlar.
  • İsg ile eğitimleri hazırlayıp işçilerinize ilgili eğitimleri verir. Sonuçta çalışanlarınızın isg konusunda eğitimli ve bilgili olmasını sağlarız.
  • İş yeriniz için risk analizi ve risk değerlendirmesi çalışmaları yaparak iş yerinizde oluşabilecek riskleri saptar ve bu riskleri en aza indirir. Neticede bu riskleri önleyecek politikalar geliştiririz.
  • İş yeri hekimi gözetiminde işçilerinizin işe girişlerini yapar ve işçilerinizin rutin sağlık kontrollerini yapar. Neticede işe uygun işçi görevlendirir ve ortaya çıkan sorunları tespit etme şansı yakalarsınız.

Kartal İş Güvenliği teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram
WhatsApp chat