Kartal Sağlık Raporu

Kartal Sağlık Raporu

Bu yazımızda Kartal sağlık raporu hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sağlık raporları işe girişlerde sizin işe uygunluğunuzu ölçmek için yapılan testler sonucunda verilir.

Hangi testleri yapıyoruz

Sağlık raporu alırken iş yeriniz yapılan işin çeşidine göre sizden farklı testler ister.

Genellikle istenilen testler hemogram, tetanoz aşısı, akciğer grafisi,ekg,  kan grubu, solunum fonksiyon testi, bunlarla birlikte odyometri ve göz testidir.

Odyometri kulak için yapılan testi bununla beraber ekg kalbin durumunu görmek için yapılan testi ifade ediyor.

Geçerlilik Süresi

İşe giriş sağlık raporlarının geçerlilik süreleri 6331 sayılı kanunda iş yerlerininin tehlike sınıflarına göre belirtiliyor.

Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli iş yerlerinde kartal sağlık raporu geçerlilik süreleri tehlike sınıfına göre sırasıyla 5 yıl, 3 yıl ve 1 yıl olarak kanunen belirlenmiştir.

Bunların yanında firmanın iş yeri hekimi istediği aralıkla bu testleri sizden isteme hakkı var . Kanunen belirlenen süreler asgari sürelerdir.

Sağlık Raporu Nereden Alınır

Kartal sağlık raporu yazımızın bu bölümünde sağlık raporunu nerelerden alabileceğinizi anlatıyoruz.

Raporlarınızı aile hekimlikleri, özel hastaneler, özel tıp merkezleri, polikinikler ve osgblerden alabilirsiniz.

Ancak aile hekimlerinden alınan raporlar sadece az tehlikeli olan ofisler, büro hizmetleri gibi işler için geçerli olmaktadırlar.

Bununla beraber Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan iş yerleri için mutlaka iş yeri hekiminin istediği testleri yapıyoruz.

Kartal İş Güvenliği

Firmamızı 2017 yılında 6331 sayılı kanun gereği iş yerlerine iş sağlığı ve güvenliği danışmanlığı vermek üzere kurduk.

Firma olarak iş yerlerine iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı görevlendirmeleri yapıyoruz. Bunun yanında firmanız için risk değerlendirme çalışmaları, bununla beraber acil durum planları ile birlikte patlamadan korunma dökümanı gibi yasal olarak gerekli çalışmaları yapıyoruz.

Kartal sağlık raporu başlığı ile birlikte sizlere işe giriş muayeneleri ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Bununla beraber sağlık raporu adlı yazımızı okumak için linke gidebillirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim:05358109181 05330253754

Adres Bilgileri: Kordonboyu Mahallesi Hamam Sokak No:9 Daire 4 Kartal İstanbul

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram
WhatsApp chat