Gebze İş Güvenliği

Bu yazımızda sizlere Gebze İş Güvenliği başlığı altında iş güvenliği çalışmalarımız ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz.

Ülkemizde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile iş yerlerinin daha sağlıklı ve güvenli olabilmesi, iş kazaları ve meslek hastalıklarının en aza indirilmesi için İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin alınması zorunlu hale getirilmiştir.

Bizlerde firma olarak  İstanbul’un çeşitli bölgelerinde ki işletmelere iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermekteyiz. Bu bölgelerden bir tanesi de sanayi bölgesi olan Gebze ilçesidir. Bu yazımızda da Gebze bölgesinde ki bazı çalışmalarımıza yer verdik.

Gebze İş Güvenliği Çalışmaları

  • Gebze İş Güvenliği; işletmenizdeki çalışma koşullarının daha sağlıklı ve güvenilir olması için çalışmalar yapıp iş kazalarını ve meslek hastalarını en aza indirir.
  • Gebze İş Güvenliği; işin yapıldığı esnada oluşabilecek sağlık sorunlarını ve meslek hastalıklarını önlemek, çalışanları tehdit eden her türlü fiziki ve psikolojik riskleri ortadan kaldırmak için çalışmalar yapar.
  • İşletmenizin daha güvenli olmasını sağlar.
  • İşlerin yürütümü esnasında işçini sağlığına ve güvenliğine zarar verecek her türlü davranıştan kaçınması için iş yerinde iş güvenliği eğitimleri verir.
  • İşletmenizde ki işçilerinizin bedensel ve ruhsal olarak zarar görmemesi için alınması için gerekli hukuki teknik ve tıbbi önlemleri sağlamaya yönelik çalışmalar yapar.
  • İş kazalarını, yangınları, meslek hastalıklarını, ruhsal sorunları, tamamen ortadan kaldırmak ya da en az düzeye indirmek için çalışmalar yapar
  • Gebze İş Güvenliği; kaza olduktan sonra değil kaza olmadan önce sorunu ele alır.
  • Çalışanların korunması, üretim güvenliğinin sağlanması, işletme güvenliğinin sağlanmasından sorumludur.
  • Farklı branşlardan iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli istihdamı sağlar.

Kimler İş Güvenliği Uzmanı Olabilir

İşletmelerin iş güvenliği uzmanı ihtiyacı doğrultusunda en çok merak edilen konulardan birisi de kimlerin iş güvenliği uzmanı olabileceğidir. Ülkemizde kanun gereği iş güvenliği uzmanı olabilecekler; mühendislik fakültesi mezunları, mimarlık fakültesi mezunları, fen edebiyat fakültelerinin fizik, kimya, biyoloji bölümü mezunları, teknik okul mezunları, iş sağlığı ve güvenliği bölümü mezunları iş güvenliği uzmanı olabilirler.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda ki çalışmalarımızla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu linkten Kadıköy İş Güvenliği yazımıza ulaşabilirsiniz.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram
WhatsApp chat