Kartal Yüksekte Çalışma Belgesi

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için kartal yüksekte çalışma belgesi hakkında bilgiler vereceğiz. İş güvenliği konusunun en önemli bölümlerinden biri yüksekte çalışmadır. Genelde ağır yaralanmalı ve ölümlü iş kazalarının büyük bir bölümü yüksekten düşme sonucunda meydana gelmektedir.

Düşme sonucu oluşacak her türlü yaralanma neden olacak yükseklik mesafesi yüksek olarak kabul edilmektedir. Daha çok yapı işlerinde görülmekle beraber; enerji, maden, telekomünikasyon, temizlik, ulaşım sektörleri de bu konuda risk altında bulunmaktadırlar.

Kartal yüksekte çalışma belgesi yazımızın bu bölümünde iş başı bilgilendirmesinden bahsedeceğiz. Yüksekte çalışmaya başlamadan önce çalışanlara kesinlikle yüksekte çalışmalarda iş güvenliği konuları, merdivenler, iskele, çatı işleri, yapı elemanları, montaj, yıkım konularında iş başı bilgilendirmesi yapılmalıdır.

Kartal Yüksekte Çalışma Belgesi alan kişilere yüksekte çalışırken nasıl önlemler alması gerektiği anlatılmaktadır. Eğitimler tecrübeli iş güvenliği uzmanları tarafından verilmektedir. Temel eğitim 8 saattir.

Yüksekte çalışma eğitimiyle birlikte eğitim verdiğimiz bir diğer konu ise temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimidir. Temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi; çok tehlikeli sınıfta yer alan bir işletmede çalışacak kişiye 16 saat olarak verilir ve yılda bir yenilenir, tehlikeli sınıfta çalışacak olan çalışana 12 saat olarak verilen eğitimler 2 yılda bir yenilenir, az tehlikeli sınıfta yer alan işletmede çalışacak kişiye ise 8 saat olarak verilir ve 3 yılda bir yenilenir.

Eğitim Konuları

 

Kartal yüksekte çalışma belgesi eğitim konuları aşağıda sıralandığı gibidir:

  • Yüksekte çalışma tanımları ve genel bilgileri
  • Yasal sorumluluklar
  • Emniyet alma, emniyetli çalışma kuralları
  • Düşmeye karşı alınacak önlemleri düşme durdurma
  • Toplu koruma ve kişisel koruma tedbirleri
  • Kişisel koruyucu donanımlar
  • İskele ve merdivenlerde güvenli çalışma
  • Askıda kalma şoku ve askıda kalma süresi
  • Askıda kalan kişiyi kurtarma çalışmaları

 

 

Kurumsal iş güvenliği eğitimi yazımıza ulaşmak için linke tıklayabilirsiniz.

Eğitim konularında bizlere ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz:

info@kartalisg.com

05358109181

WhatsApp chat