Kartal Hijyen Eğitimi

Bu yazımızda sizlere iş sağlığı ve güvenliği alanında en önemli konulardan biri olan Kartal Hijyen Eğitimi başlığı altında hijyen eğitimi konularından bahsedeceğiz.

Yönetmeliğe göre bu konuda eğitim alması gereken iş yerleri; gıda üretimi ve perakendesi yapan iş yerleri, içme suyu ve insani kullanım suyu üreten iş yerleri, kaplıca, hamam, sauna, berber, güzellik salonları, otel, motel, pansiyonlar olarak sayabiliriz.

Kartal Hijyen Eğitimi 8 saat olarak verilmektedir. Eğitim bakanlığa bağlı veya bakanlıkça yetkilendirilmiş kurumlar tarafından verilir.

Hijyen Eğitimi Konuları

Kartal Hijyen Eğitimi konuları aşağıda sıralanmıştır.

  • Kişisel hijyen ve iş yeri hijyeni
  • Hijyenin temel kavramları
  • Dezenfektasyon
  • Hastalıklar ve hastalıklardan korunma
  • Kişisel koruyucu donanım kullanımı

Eğitimler kişiye özel olarak verilmekle birlikte bir bitiş tarihi yoktur.

 

Eğimlerin Veriliş Şekli

Kartal İş Hijyeni yazımızın bu bölümünde eğitimlerin veriliş şeklinden bahsedeceğiz. Yönetmeliğe göre eğitimler Genel Müdürlüğe bağlı kurumlarca verilir. Ancak iş verenler bu eğitimi kendi imkanlarıylada verebilmektedirler. Daha önce belirttiğimiz gibi eğitimler sekiz saattir. Eğitimler en fazla kırk saat olarak verilebilir. Belgeyi alan kişi hizmet verdiği sürece belge geçerliliğini korumaktadır. İş hijyeni konularıyla ilgili olan yönetmeliği Gıda, Tarım, Hayvancılık, İç işleri ve Sağlık bakanlığı yürütür.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri alanında uzman ve tecrübeli kadromuz tarafından iş yerinizin tehlike sınıflarına göre yönetmelikte belirtilen saatlerde ve zaman aralıklarında gerçekleştirilir. https://kartalisg.com/kurumsal-guvenligi-egitimi/ linke tıklayarak bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kartal Hijyen Eğitimi yazımıza benzer yazılarımıza ulaşmak isterseniz sayfamızın blog bölümüne gidip yazılarımızı okuyabilirsiniz.

2017 yılında alanında uzman ve tecrübeli iş güvenliği uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimizle beraber kurduğumuz firmamız faaliyetlerine İstanbul’un Kartal ilçesinde devam etmektedir. Bununla birlikte İstanbul’un her semtine iş sağlığı ve güvenliği hizmeti vermektedir. Başlıca hizmet verdiğimiz konular; iş güvenliği uzmanı hizmeti, iş yeri hekimi hizmeti, iş güvenliği alanında verilen eğitimler, risk değerlendirme çalışmaları, acil durum eylem planı hazırlanması çalışmaları, iş sağlığı ve güvenliği danışmanlık hizmetleri olarak sayabiliriz.

Konuyla ilgili detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram
WhatsApp chat