İŞYERLERİNDE KORONAVİRÜSTEN (COVID-19) KORUNMA TEDBİRLERİ
Nisan 7, 2020
RİSK DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARIMIZ
Nisan 7, 2020
Hepsini Göster

KORONAVİRÜSTEN (COVID-19) KORUNMA TEDBİRLERİ

Korana Virüsten Korunma Yolları

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsüne karşı günümüzün önemli bir kısmını geçirdiğimiz iş yerlerimizde de önlemler almak mecburiyetindeyiz.  İş yerlerine girerken çalışanların ve misafirlerin kesinlikle ateş ölçümü yapılmalı ve çıkan sonuçlar kayıt altına alınmalıdır.  İş yerlerinde çalışırken diğer çalışanlara olan mesafemizi korumalı ve maske takmayı ihmal etmemeliyiz.

İş yerlerine alınacak önlemler içerisinde etiketleme ve işaretleme de büyük önem taşımaktadır. Bakanlık tarafından yayınlanan standartlar doğrultusunda etiketleme ve işaretleme yapılmasında hayati önem vardır. İş yerlerinde deza nfekan bulunmalı ve eller sürekli dezenfekte edilmelidir.  Bunların dışında iş yerinde elle temas sonucu virüs bulaşmasını engellemek amaçlı dergi, gazete vb. bulundurulmamalı su sebilleri kaldırılmalıdır.

Bakanlık iş yerlerinde risk değerlendirmesi çalışmalarına covid-19 önlemlerine karşı çalışmalarında eklenmesi gerektiğini açıklamıştır.  İş sağlığı ve güvenliği açısından covid-19 çerçevesinde ki önlemlerde danışmanlık hizmetleri almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Facebook
Facebook
YouTube
Instagram
WhatsApp chat