Mesleki Yeterlilik Belgesi

Çalışanların mesleki yeterlilik belgesi alabilmesi için bu belgeyi almak istedikleri alana ait ulusal bir yeterlilik gereklidir.  Bunun yanında bu belgeler ancak yetkilendirilmiş kurumlardan alınır.

Ülkemiz de en önemli unsurların başında nitelikli iş gücü gelmektedir.  Kaliteli bir iş yapmanın başında eğitimli, nitelikli, donanımlı, belgeli çalışanlar gelmektedir.  Günümüzde artık birçok iş kolunda mesleki yeterlilik istenmektedir. Hatta iş sağlığı ve güvenliği açısından tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta ki işyerlerinde 6331 kanun çerçevesinde mesleki yeterliliği olmayan çalışanlar çalıştırılmamaktadır.

Nasıl Alınır

Çalışanlar mesleki yeterlilik belgesi almak için yetkilendirilmiş kuruluşlara müracaat eder. Sonrasında ise sınav ve belgelendirme işlemlerinin hepsi  yetkili kuruluş tarafından gerçekleştirilir. Ulusal standartlara göre belirlenmiş olan teorik ve pratik sınavlarda başarıya ulaşan adaylara mesleki yeterlilik belgesi verilir.

Mesleki yeterlilik belgesi sayesinde çalışanlar, bilgi ve beceriye sahip olduklarını, o konuda nitelikli ve yetkin kişiler olduklarını ispatlarlar.   Çalışanların aldıkları mesleki yeterlilik belgesi şartlara göre 2 yıl ile 5 yıl arasında bir geçerliliğe sahiptir. Süresi biten belgeler tekrar uzatılabilmekte veya yeniden belge alınmaktadır.

Kartal İş Güvenliği

Kartal İş Güvenliği Firmamız 2017 yılında kurulmuş olup Merkezi İstanbul Kartaldadır.  Firmalara iş sağlığı ve güvenliği alanında danışmanlık yapmakta, firmaların iş yeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Firma olarak verdiğimiz iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri içinde temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi gibi eğitimler bulunmaktadır. Aynı zamanda Firmaların acil durum planları, risk değerlendirmeleri için danışmanlık hizmetleri de vermekteyiz.

İş güvenliği uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimiz alanında tecrübeli yetkin, donanımlı kişilerden oluşmaktadır.

Eğer firmanız az tehlikeli sınıfta ise c sınıfı iş güvenliği uzmanı, tehlikeli sınıfta ise b sınıfı iş güvenliği uzmanı, çok tehlikeli sınıfta ise a sınıfı iş güvenliği uzmanı görevlendirmeleri yapılmaktadır.

Hizmet verdiğimiz firmalar, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıf içerisinde ise çalışanların mutlaka mesleki yeterlilik belgesine sahip olması gerekmektedir.

Yüksekte çalışma belgesi ile ilgili yazımıza linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yüksekte Çalışma

İletişim bilgilerimize ulaşmak için https://kartalisg.com/iletisim/

Kartal İş Güvenliği

WhatsApp chat