İŞ SAĞLI VE GÜVENLİĞİNDE TOPLUMSAL SORUMLULUK -3-
Ekim 29, 2017
İş Hijyeni Eğitimi
Haziran 5, 2018
Hepsini Göster

Yüksekte çalışma eğitimi, yüksekte yapılan bütün çalışmaların güvenlikli bir şekilde sürdürülebilmesi için verilen eğitimdir. Yüksekte çalışma eğitimi sonrasında çalışanlar yasal mevzuata hakim, yüksekte çalışmanın risklerini bilen, kişisel koruyucu donanım kullanımına hakim hale gelirler. Yükselte çalışma eğitimi sonrasında başarı sağlayan çalışanlara yüksekte çalışma eğitimi serfitikası verilir. Yüksekte çalışma eğitimi 8 saat sürmektedir. Yüksekte çalışma eğitimleri sözlü, görsel, uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Yüksekte Çalışma Eğitimi Kazanımları:

  • Yüksekte çalışma eğitimi sonrası yasal mevzuata hakimiyet
  • Yüksekte çalışma eğitimi sonrası iş sırasında karşılaşılabilecek risklere karşı alınması gereken önlemler
  • Yüksekte çalışma eğitimi sonrası tehlikere karşı nasıl davranılacağı bilincinin edinilmesi
  • Yüksekte çalışma eğitimi ile birlikte askıda kalan kişiyi kurtarma yöntemlerinin öğrenilmesi
  • Yüksekte çalışma eğitimi çalışanları ayrıca kişisel koruyucu donanımlarıb nasıl kullanılması gerektiği hakkındada bilgi sahibi yapar.

Özellikle inşaat sektöründe yoğun olarak yaşanan yüksekten düşme kazası ölüm veya ağır yaralanma ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle yüksekte çalışma eğitimi inşaat sektörü için çok büyük önem taşımaktadır. Bunun yanında yüksekte çalışmanın en çok yapıldığı sektörler; telekom sektörü, rüzgar tribünleri, fabrikalar, enerji sektörleridir. Ancak yüksekte yapılan her iş için yüksekte çalışma eğitimi alınmalıdır. Yüksekte çalışma eğitimi yasal mevzuata göre belirli sürelerle tekrarlanmalıdır. Bu süreler belirli durumlara göre değişmektedir. Ancak genel olarak yüksekte çalışma eğitimi senede bir yenilenmelidir.

Yüksekte çalışma eğitimi merkez ofisimizde ya da çalışan sayınızın fazla olması durumunda isteğiniz halinde kendi işyerinizde uzman eğitim kadromuz tarafından verilmektedir. Ancak eğitimlerin bizzat çalışılacak yerde yapılması eğitimin verimliliğini artırmaktadır.

Yüksekte çalışma eğitimi yasal bir zorunluluktur.

Sizler de yüksekte çalışma eğitimini kaliteli bir şekilde uzman eğitmenler tarafından almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili yazılar: Kartal İş Güvenliği, Maltepe İş Güvenliği, Gebze İş Güvenliği

WhatsApp chat